Sağlık

En İyi Yabancı Dil Çeviri Programları

Çeviri programları denilince akla bir sürü isim gelir. Peki ya bunların içinde en iyisi hangisidir? Hangi programın ne gibi artı ve eksisi mevcuttur. Teknoloji geliştikçe telefonlar cebimize girdi. Cep telefonu olmadan seyahat etmeyen birçok insan var. Cep telefonu sayesinde ailemizle iletişim kurabiliyoruz. Adres bulmak için kullanıyoruz. Hayatımızın birçok alanında kullandığımız cep telefonlarını seyahat ettiğimiz ülkedeki insanların konuştukları dillerini çeviri programlarını kullanarak çevirebilirsiniz.

Cep telefonlarında önereceğimiz yabancı dil çeviri programlarını inceleyebilirsiniz. Programlar android ve İOS işletim sistemlerine ait cep telefonlarında kullanabilirsiniz. Seyahat ettiğiniz ülkede hiç zorluk çekmeden istediğiniz dili çevirebilir ve konuşabilirsiniz. İşte tamda burada aşağıda sizin için seçmiş olduğumuz çeviri programları devreye giriyor.

Google Translate

100 binden fazla dili çevirebilmektedir. Ara yüzü basit, kullanımı kolay ve en çok tercih edilen bir programdır. İnternetiniz olmadığı durumlarda programı çevrimdışı da kullanabilirsiniz. Programı indirebilir ve web üzerinden de kullanabilirsiniz. Çevirdiğiniz kelimeleri ve cümlelerin Türkçe karşılığını okuyabileceğiniz gibi seslendirme düğmesine basarak mikrofon sayesinde seslendirebilirsiniz.

Google Translate

Bing Translator

Google Translate ve Yandex Çeviri gibi çalışan bu sistem metinleri istediğiniz bir dilden, bir diğerine çevirmenize olanak tanıyor. Türkçe çeviride yapabilen Bing Translator’ın başarılı bir Android, iOS ve Windows Phoneuygulaması da bulunuyor.

Bing Translator

Yandex Translate

Yandex‘in Google ve Bing’e rakip olarak geliştirdiği Yandex Translate, kısa sürede başarılı sonuçlar vermeye başladı.

Bing Çevirmen‘e benzer şekilde İngilizce Türkçe çeviriyle birlikte 45’e yakın dilde çeviri yapabilen Yandex Translate, doğru sonuçlar elde edebiliyor.

Yandex Translate

Microsoft Translator

Google Translate’den sonra en çok tercih edilen çeviri programlarından biridir. Ara yüzü çok basittir. Fotoğraf üzerinden, metin ve ses çeviri özelliği bulunmaktadır. Web, android, İOS, Microsoft işletim sistemlerine sahip cep telefonlarında kullanabilirsiniz.

Microsoft Translator

Reverso Translation Dictionary

Sadece 11 yabancı dili desteklemektedir. Diğer çeviri uygulamalarına kıyasla daha iyi çeviri hizmeti sunar. Kelime ezberlemenize yardımcı olduğu gibi çeviride yapıyor. Andorid ve İOS işletim sistemine ait cep telefonlarında çalışmaktadır.

Reverso Translation Dictionary

Naver Papago Translator

Ses, fotoğraf ve yazı olmak üzere üç farklı çeviri seçeneği bulunmaktadır. 13 yabancı dili desteklemektedir. Android ve İOS işletim sistemlerine ait cep telefonlarında çalışmaktadır.

Naver Papago Translator

Mikrofon sayesinde konuşarak veya yazıları çevirme özelliği bulunmaktadır. Birçok dili destekler ancak İspanyolca’ya daha çok önem vermektedir. Android ve İOS işletim sistemine sahip cep telefonlarında çalışmaktadır.

Sayhi Translate

Sayhi Translate
Etiketler

NedirBe?

NedirBe.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup nedir, ne değildir bilgiler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kapsamlı blog sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close