GenelKadınca

Halıdaki Mobilya İzleri Nasıl Giderilir?

Uzun süre mobilyalarınızı hareket ettirmeden halı üzerinde sabit tutarsanız eğer, mobilyayı hareket ettirdiğinizde karşılaşacağınız manzara içine doğru göçmüş, halının iplerinin ezilmiş olduğu bir görüntü olacaktır.  Sürekli ev dekorasyonunu değiştiren hanımlar mobilya izleri ile sıkça karşılaşıyorlar.

Mobilya izlerinin oluşması için öyle çok da uzun bir süreye gerek yok. Biraz da mobilyanızın ağırlığı ile alakalıdır durum. Mobilya izleri, masa, koltuk ve büfe gibi ağır mobilyaların kısa sürede oluşturduğu izlerdir. Eğer evinizin dekorasyonunu değiştirmek isterseniz bu izlerle sıkça karşılaşırsınız.

Halımızı eski haline getirebiliriz diye kara kara düşünmeyin boş yere, gerçekten çok pratik bir yolu var bunun.

Halıdaki Mobilya İzleri Nasıl Giderilir?

Mobilyalarımızı kaldırıyoruz, ve bıraktığı iz için üzerine buz koyuyoruz. Buz yavaş yavaş erirken bir kaşık ya da çatal yardımıyla halının ipliklerini nazikçe tarayın. İşte bu kadar.

Eğer daha büyük bir alanda mobilya izli oluşmuş ise, daha fazla buz kullanmanız yeterli  olacaktır. Kısacası çözüm bu kadar basit; buz 🙂

Etiketler

NedirBe?

NedirBe.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup nedir, ne değildir bilgiler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kapsamlı blog sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close