GüzellikKadınca

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir

Kaş kişiler özellikle de bayanlar için bakımına ve estetiğine oldukça önem verdikleri unsurlar arasındadır. Çünkü kişi önce karşısında kinin yüzüne bakar. Yüze bakılınca da kendini gösteren ve dikkat çeken şey kaştır. Kaş ilk bakışta kişinin tarzı, karakteri ve kendine verdiği özeni yansıtması açısından da oldukça önemli hale gelmiştir. Kaş son zamanlarda ünlülerden her kesim insana kadar modelleri, tarzları, yöntemleri ve moda kaş stilleri ile takip edilip yansıtılmaktadır.

Son zamanlar da  hanım efendilerin doğallığı ön planda tutmaları, doğal ürünlere yönelmeleri dolayısıyla kişisel bakım ve kozmetik ve estetikte de oldukça doğallıktan yana keza kaşlarda da eskiye dönüş kalın kaşlar ve doğal görünmelerinden yana oldukları görülmektedir. Kaşa uygulanan estetikte ülkemizde oldukça yaygın. Kaş kaldırma operasyonu bunlardan biridir. Peki kaş kaldırma estetiği nedir uzmanlardan bu konuda bilgi alalım.

Yaşlanmaya birlikte gevşeyen kaş dokusu yer çekiminin etkisiyle sarkmakta, üst göz kapağı üzerine baskı yaparak göz çevresinde kırışıklığa ve estetik yapısından uzak kalmasına sebep olmaktadır. Böylelikle yüze daha yaşlı bir ifade hakim olmaktadır. Yüz felci, yüzdeki tümörler gibi hastalıklar da kaşlarda sarkmalara yol açabilmektedir. Genç ve orta yaş grubu hastalarda kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilirken, ilerleyen yaşlarda buna göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe vb. yöntemlerin destek vererek yapılan operasyonlarda daha olumlu sonuç alındığı bilinmektedir. Kaş kaldırma için tercih edilecek yöntemi, kaşın durumu, deformasyonun boyutu, nedeni ve hastanın yaşı belirlemektedir. Ameliyat yöntemi ile, askı yöntemi ile, botoks yöntemi ile kaş kaldırma işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kaş kaldırma estetiği nedir sorusuna tek bir yöntem ile cevap vermek zor bu yöntemler birkaç tanedir;

  • Endoskopik kaş kaldırma ve alın germe işlemi
  • Botoks ile kaş kaldırma yöntemi
  • Askılama ile kaş kaldırma estetiği
  • Germe yöntemiyle kaş kaldırma
  • Şakak bölgesinden kaş kaldırma yöntemi
  • Son zamanlarda moda olan örümcek ağı yöntemi ile kaş kaldırma

Tüm bu farklı yöntemlerde kaş kaldırma estetiği yapmak mümkündür. bu yöntemlerden hangisini seçeceğinizi öncelikle estetisyen hekiminizden destek alıp karar vermelisiniz.

Etiketler

NedirBe?

NedirBe.com sitesi içeriği tamamen bilgi amaçlı olup nedir, ne değildir bilgiler hakkında güncel hayata dair merak edilen tüm konuları ele alan ve en doğru bilgileri en güncel haliyle okuyucularına ulaştırmayı amaçlayan kapsamlı blog sitesi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ayrıca Kontrol Et

Close
Close
Close